Florette

Florette

FLORETTE – Florettka, Florett, Florísek, Bábinka, Bábina, Frorettka, Babča…

http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/80060/florette.html

Hnědka, narozená 1.3.1992 v Německu, zapsaná v Hannoverské plemenné knize. Klisna ve své kariéře dosákla výkonnosti stupně S ve skocích a je zapsaná v AP (akceleračním programu).

Florettku jsem objevila na stránkách Stáje Mustang: http://www.staj-mustang.cz/, kde        ji nabízeli jako kobylku s dýchacími problémy a hledali pro ni nový domov. Florettka je    pro mě srdeční záležitost, jako pro dceru Blanku ml. Endy. Hned na první pohled mi padla do oka a rychle jsem domluvila její převoz z Lučiny u Frýdku-Místku k nám.                  Velké poděkování patří paní Janě Kleszczové, která rozhodla o Florettčině dalším životě u nás. Spolu s Florettkou k nám přijela i Uma, aby zaplnily prázdné místo v našich srdcích po Cabernetovi – S, se kterým jsme se museli rozloučit.

Florettčino zdraví se u nás při celoročním pobytu zlepšilo natolik, že se jí v roce 2010        u nás narodila jako první bez asistence, dcera Fleur : http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/228923/priscila.html.V současné době za Fflorettkou jezdí malé děti, které trpělivě učí základy jezdeckého umění. S Kačkou, která s ní začínala své jezdecké dovednosti, absolvovala v Havlíčkově Brodě zkoušky, kde Kačka získala jezdeckou licenci.