Žili tu s námi

TANEČNICE – Tanýsek, Tandule, Tandy…

Tanečnice

http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/45043/tanecnice.html

Ryzka, narozená 17.5.1983, zapsaná v PKČT.

Úplě první klisna, kterou jsme si pořídili – zdravou a březí …nebyla ani jedno. Navíc se přihlásily následky úrazu utrpěného při sportovní kariéře – měla vychozené military L. Stala se „zakladatelkou“ našeho chovu.

První syn TALENT, červený bělouš, se narodil 22.4.2000, byl prvním koněm, se kterým dcera Blanka začala svoji sportovní kariéru, absolvoval drezúru stupně Z. Byl prodán         v roce 2004.

Druhý syn GThttp://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/138318/gt.html -“ GeTe, Geťa“ – tatínek Great Pleasure : http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/19717/great-pleasure.html. Hnědák, který se narodil 26.4.2002, byl připravován pro drezúrní soutěže    a prodán v roce 2007. Nynější majitelkou je Kristýna Koutná, se kterou dosahuje sportovní výsledky ve skokových soutěžích stupně S*.

Tanečnice odešla 18.12.2002 ve věku 19ti let, tři měsíce před plánovaným narozením třetího hříběte….


 

ZORA – Zorinka, Zorice, Zorovka…

Zora

http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/160992/zora.html

Tmavá hnědka, narozená 4.2.2004, zapsaná v Holandské plemenné knize KWPN.

Na Bažantnici přišla jako tříletá, byla obsednuta a drezurně přijezděna do drezurních úloh stupně L. Po výkonnostních zkouškách absolvovaných v Písku byla zapsána do HPK        a zvládla i roli matky, kdy se jí  7.5.2008 narodil krásný velký hřebeček po hannoverském otci Carducci:  http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/20882/.html CABERNET-S : http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/203433/cabernet-s.html. Žil s námi rok.            Po diagnóze spinální ataxie http://www.dominika-svehlova.cz/nemoci3.php od nás odjel na kliniku do Brna, kde před svým odchodem za duhový most poskytl povědomí o této nemoci budoucím lékařům veterinární medicíny. Odešel na začátku léta roku 2009….

Zora měla krásnou hebkou kůži, která byla velice citlivá na bodnutí hmyzem. U nás            v blízkosti tří rybníků špatně snášela při celoročním pastevním ustájení zvýšený výskyt bodavého hmyzu. V roce 2012 rybníkářský kraj vyměnila za snesitelnější podmínky na Moravě.


 

CABERNET-S


 

ULKA

Ulka

http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/140585/ulka.html

Ryzka s lucernou. Byla u nás ustájena na obsedání a základní výcvik. Pohodářka, sympaťačka.


 

ROXANA

Roxana

Ryzka s lysinou, byla u nás krátce, pro své zdravotní potíže se vrátila k původním majitelům…


 

ENDY – Enďa, Endík, Enďula, Krasoň…

Endy

http://www.schct.cz/cz/plemenna-kniha/135246/endy.html

Tmavý hnědák, valach narozený 28.4.2001 u chovatele pana Františka Jungwirta, zapsaný v PKČT.

Enďa byl jediný „chlap“ v našem stádě.  U nás se začal připravovat na svoji kariéru drezúrního koně a od soutěží stupně Z se s Blankou vypracovali k úspěšnému absolvování drezúrních úloh stupně S. Roky trvalo, než na sebe nechal sednout někoho jiného než Blanku ml.

Endy odešel dne 6.4.2023