Aktuální vrh

 

PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA.

***  V případě zájmu nás kontaktujte – přivítáme předčasný kontakt. ***

 


*Krátkosrsté kolie chováme pouze s průkazem původu (PP) pod FCI prostřednictvím Klubu chovatelů collií a sheltií Praha a ČMKU.
Při výběru rodičů hledáme potencionální otce našich vrhů nejen v ČR, ale i v zahraničí. Důležitá je pro nás nejen stavba těla rodičů, jejich povaha, rodokmen (naší snahou je hledat krev, která není moc používaná a pokud možno se vyhnout blízké liniové plemenitbě) ale i zdravotní profil tak, aby i štěňátka byla zdravá z hlediska nemocí sledovaných u kolií. CÍLEM NAŠEHO SNAŽENÍ NEJSOU PRO NÁS VÝSTAVNÍ VÝSLEDKY, ALE „SPOKOJENÝ PÁN A PES“.

* Štěňátka odchováváme  s nepřetržitou péčí na venkově v domě s velkou zahradou. Jsou v trvalém kontaktu s rodinou a úměrně jejich věku i s dětmi a zdejšími zvířaty . Naším cílem je počáteční socializace štěňátek a získání základních hygienických návyků. V rané fázi jejich života jsou seznamována s domácím provozem a se vším, co je podstatné pro jejich další správný vývoj. Ve věku cca pěti týdnů si začínají zvykat na pobyt a cestu v autě. Z veterinárního hlediska budou štěňátka geneticky testovaná, očkována, několikrát odčervena, oftalmologicky vyšetřena očním specialistou, budou označena čipem a vybavena mezinárodním pet pasem. Do nových rodin budou odcházet s výbavičkou na cestu.

 

 


 

  
 *VŠEM, KTEŘÍ HLEDAJÍ VYSNĚNÝ IDEÁL PSA Z OBÁLKY ŽURNÁLU  :                        každé štěně je originál –  živý organismus, který se neovlivnitelně vyvíjí  a případné možné odchylky od stanoveného standardu plemene by měly být brány v úvahu již při rozhodování o koupi konkrétního jedince. Není nic horšího, než nucený odchod z rodiny, kde mělo štěně domov, dokud splňovalo představy ideálu……