Vše o nás

 

Jmenuji se Blanka Špuláková a bez pomoci mého syna Ondřeje by tyto stránky nespatřily světlo světa a bez existence mého muže Milana, jeho tolerance a pochopení, bych nežila v tomto úžasném kousku země, obklopená vším, co je pro mne tím nejdůležitějším v mém životě – mojí rodinou a zvířaty, které poté,co všechny děti už mají svůj vlastní život, jsou smyslem mého života.

Jako bonus, opora a jistota jsou pro mne i naše čtyřnožce všichni moji rodinní blízcí, zejména naši tři veterináři, kteří jsou neustále k dispozici svými radami nebo svou praxí.


(Od mala jsem domů vodila psy, které jsem potkala volně pobíhající po ulici a vždy jsem je tam zase musela vrátit. V další fázi mého vývoje jsem našla rodinu, které jsem chodila venčit fenu Slovenského čuvače. Mladá Aranka, která nevěděla co je chůze na vodítku, spíš venčila mne a výsledkem několika vycházek byl zápal plic a pobyt v nemocnici… Jak šel život, natrvalo se v něm zabydleli koně a ke psům jsem se vrátila náhodou, kdy jsme se ujali nechtěné feny Borderkolie. „Znovuobjevila“ jsem kolie, které choval můj strýc a se kterými jsem trávila veškerý čas návštěv jeho rodiny. Byla to správná volba….)


Žijeme v krásné přírodě na jihu Čech, v kraji rybníků a rybníkářů, v oblasti nazývané Třeboňská pánev, v sousedství CHKO Třeboň.

Pro život v tomto místě jsme se rozhodli v roce 1995, kdy jsme opustili město, koupili neobývatelné venkovské stavení na polosamotě Bažantnici, 40 let využívané zemědělským družstvem k odchovu jalovic a následně prasat, historií spjatou s panstvím Strážského zámku. Vlastními silami jsme ji postupně přestavěli do současné podoby. Spolu s námi se tu zabydleli i všichni naši koně a psi.

Snažíme se žít v souladu s přírodou, rostlinami i zvířaty –  nazývaným moderně EKO a BIO a denně se stávat její součástí a přibližovat se zvykům života našich předků a jejich selskému rozumu.

Kontaktujte nás, prosím, na adrese: dvur-bazantnice@email.cz